Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Vehicul avariat de vecina
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Vehicul avariat de vecina

Dimineata cand sa plec la servici mi-am gasit vehiculul (parcat regulamentar in spatele blocului, fara a fi parcat pe locul unui vecin) avariat. Cineva de la etaj a aruncat o cutie de carton destul de mare pe plafonul masinii. Plafonul s-a indoit foarte tare pe jumatate din suprafata acestuia.
Banuiesc o vecina cu care am tot avut conflicte, unele dintre conflicte fiind documentate si de politie.
Am chemat politia la fata locului, a facut constatari, am mers la sectie, am depus si plangere, apoi la Casco.

Cum se poate descoperi cine a facut fapta? As dori sa se termine aceasta poveste cu un dosar de urmarire penala pentru distrugere.
de asta se ocupa politia...
Sper sa se ocupe dar nu vad cum pot dovedi cine a facut distrugerea....
Amprente de pe cutie ?
E problema politiei oricum.
Amprente nu s-au luat mai ales ca era uda si murdara. :(
Mi-e frica sa nu rama cu autor necunoscut...