avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 687 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Vehicul avariat de vecina
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Vehicul avariat de vecina

Dimineata cand sa plec la servici mi-am gasit vehiculul (parcat regulamentar in spatele blocului, fara a fi parcat pe locul unui vecin) avariat. Cineva de la etaj a aruncat o cutie de carton destul de mare pe plafonul masinii. Plafonul s-a indoit foarte tare pe jumatate din suprafata acestuia.
Banuiesc o vecina cu care am tot avut conflicte, unele dintre conflicte fiind documentate si de politie.
Am chemat politia la fata locului, a facut constatari, am mers la sectie, am depus si plangere, apoi la Casco.

Cum se poate descoperi cine a facut fapta? As dori sa se termine aceasta poveste cu un dosar de urmarire penala pentru distrugere.
Cel mai recent răspuns: andreym24 , utilizator 11:57, 21 Octombrie 2011
de asta se ocupa politia...
Sper sa se ocupe dar nu vad cum pot dovedi cine a facut distrugerea....
Amprente de pe cutie ?
E problema politiei oricum.
Amprente nu s-au luat mai ales ca era uda si murdara. :(
Mi-e frica sa nu rama cu autor necunoscut...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Distrugerea bunului personal -masina andreea644 andreea644 buna ziua am un vecin tampit pot sa ii zic .... are o patura pe balcon care o uda tot timpul cu apa , mia distrus masina pe partea dreapta la aripa cu ... (vezi toată discuția)
Accident cu masina furata avasilcovici avasilcovici Buna ziua. Tocmai mi s-a intamplat cel mai nebunesc lucru pe care pot sa mi-l imaginez. Sunt sunat la 5 dimineata de un prieten care ma anunta ca masina ... (vezi toată discuția)
Infractiunea de violare de proprietate carasclaudiu carasclaudiu Buna! Daca un vecin cu care ai un conflict, intra noaptea in curtea ta si arunca o caramida in geam, si vine politia si procuratura (fac poze, masuratori), ... (vezi toată discuția)