Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... legislatie privind emailurile cu oferte
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

legislatie privind emailurile cu oferte

Buna ziua

Va rog sa-mi spuneti daca exista legislatie privitoare la trimiterea ofertelor de pret si prezentari de produse prin email. Concret: am o firma si doresc sa trimit potentialilor clienti prin email o prezentare a produselor pe care le comercializez precum si oferte de pret, toate acestea fara ca ei sa-mi fi solicitat. Este legal sa fac acest lucru sau trebuie intai sa le solicit acordul de a le trimite astfel de informatii.

Multumesc anticipat
Trebuie sa le solicitati acceptul sau se considera SPAM si riscati o amenda.

[ link extern ]