avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1411 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... greseala pe casa de marcat
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

greseala pe casa de marcat

Buna seara.
Am o problema si nu stiu ce sa fac.
Va rog sa ma ajutati.
Lucrez ca operator calculator iar in fiecare seara trebuie scos Z-ul cu toate incasarile din ziua respectiva.
Problema este ca nu am scos aseara acest Z , iar colegii mei dupa tura de azi nu au observat si au batut in continuare tot ce s-a incasat azi ,iar ei vor scoate in aceasta seara un singur Z cu incasariele si de aseara, nu stiu cum sa fac sa justific lipsa Z-ului de aseara.
Va multumesc.

Ultima modificare: Joi, 20 Octombrie 2011
alina_bubu, utilizator
Cel mai recent răspuns: vasi49 , utilizator 21:38, 20 Octombrie 2011
fiecare z are un nr ,o sa se vada ca sunt consecutive chiar daca reprezinta cuantumul pe 2 zile,nu cred ca este nici o solutie ,dar o casa de marcat stiu ca daca nu este golita(inchisa)se inchide ea automat dupa 24 de ore...
Buna seara !
Face-ti un proces verbal din care sa reiasa Z din ziua precedenta si Z de azi , care impreuna fac totalul incasarilor pe aceste doua zile. Aratati ca s-a gresit si indicati persoana raspunzatoare.
Orice control va intelege ca totul a fost numai o scapare !
Multumesc pentru raspuns.
Mi-era teama ca o sa-mi opreasca bonurile de masa.
Oricum voi face probabil o nota explicativa.
Dar e bine ca nu este o problema foarte grava.
Se poate ca pentru o asemenea greseala managerul de zona (sefa noastra caruia dam explicatii) sa-mi faca referat ?
Se spune ca la trei referate esti dat afara.
Cum sa raspund de aceasta greseala in fata ei?
Ca o sa urle la mine maine si nu stiu ce sa-i raspund.
Multumesc frumos.
ca sa nu urle ,raspunzi prin tacere si TACEREA ESTE UN RASPUNS.bafta multa.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Raport z scos gresit crina_nita87 crina_nita87 Buna ziua, am uitat sa scot raportul z la sfarsitul unei zilei de lucru,a doua zi la prima ora am batut un bon fiscal fara sa imi dau seama ca in ziua ... (vezi toată discuția)
Operatii prin casa de marcat fiscala andrea45 andrea45 Buna ziua, As dori un raspuns la problema mea legata de operatiile cu casa de marcat fiscala. Societatea unde lucrez eu are punt de lucru in Cluj si ... (vezi toată discuția)
Folosire casa de marcat Tinutza1 Tinutza1 Buna seara! Suntem o asociatie sportivă( baschet,tenis,fotbal)si ,de curand, am achizitionat si înregistrat la anaf o casa de marcat! Avem o ... (vezi toată discuția)