avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 809 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... vanzare curs format CD - ce CAEN e necesar?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

vanzare curs format CD - ce CAEN e necesar?

ca si PFA (in venit real),
doresc sa vand un curs in format CD

Ce CAEN trebuie sa am si ce taxe am de platit?

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: dan1977 , utilizator 13:33, 23 Octombrie 2011
Buna ziua,
Exista un site unde vedeti toate tipurile de cod CAEN.
mi se pare ca era: [ link extern ]
Aici veti gasi codul care va intereseaza,insa este foarte importan si domeniul din care face parte cursul pe CD.
Dumneavoastra va incadrati aici,la: Activitati de editare a produselor software.Chiar daca este un curs,in editarea lui puteti s ail faceti ca un soft,cu instalare in calculator,etc.
COD CAEN 582-Grupa.
uitati link-ul:
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vreau sa ma autorizez ca pfa nazdravan nazdravan buna seara as vrea sa lansez o revista cu scop publicitar (veniturile vor fi din vanzare spatiu publicitar nu din vanzare) si as vrea sa stiu daca este ... (vezi toată discuția)
Cod caen pt actuari grandanat grandanat Vreau sa-mi fac un PFA cu urmatoarele CAEN-uri : Cod caen - 620 Activitati de servicii in tehnologia informatiei 6201 Activitati de realizare a soft-ului ... (vezi toată discuția)
La infiintarea unei intreprinderi individuale, pfa cate coduri caen pot fi trecute mitdan67 mitdan67 va rog daca puteti sa-mi spuneti,: (1)- la infiintarea unei Intreprinderi Individuale, PFA cate coduri CAEN pot fi trecute Exista o restrictie ca numer ... (vezi toată discuția)