Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... accident
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

accident

Am avut un accident pe un drum neiluminat in curba,pietonii mergeau pe mijlocul drumului nu aveam vizibilitate si am calcat pe unul dintre ei care dupa 14zile a decedat.Decedatul avea 1.6%alcool si celalalt nu a dat declaratii la fata locului fiindca era mort de beat.Familia pentru a ne impaca ne cere foarte multi bani.La ce ma pot astepta
Mi s-a dat o dovada pe care scie dosar penal art.184(2,4)C.pen