Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Salar minim pe economie ptr agent turism
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Salar minim pe economie ptr agent turism

Care este salarul minim pe economie ptr un agent de turism cu studii superioare angajat la o agentie de turism touroperatoare cu contract de 4h?Multumesc.
Daca angajatorul doreste ca un agent de turism sa aiba studii superioare si are asa ceva preavazut in fisa postului , atunci exista posibilitatea aplicarii coeficientului de ierarhizare prevazut de CCM pentru studii superioare .

MULTUMESC.