avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 435 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... ajutor pentru incalzirea locuintei
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

ajutor pentru incalzirea locuintei

Buna ziua!
As dori sa obtin o parere cu privire la modalitatea de acordare a ajutorului pentru incazirea locuintei.
Speta este urmatoarea: un proprietar detine doua sau mai multe locuinte. intr-una din locuintele in care nu figureaza cu domiciliul legal, domiciliaza unul dintre copiii sai. Intrebarea este, poate beneficia de ajutor pentru incalzirea locuintei, fiul său?
Cel mai recent răspuns: danezul , utilizator 15:48, 24 Octombrie 2011
Doar daca fiul are contract de inchiriere (vezi art. 6 lit. i din OUG 70/2011).
contract de inchiriere incheiat cu parintele sau?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ajutor incalzire persoana fara venituri coryzalia coryzalia Sunt o persoana singura, fara loc de munca si nici o sursa de venituri decat un imprumut banesc lunar de la parintii mei - pensionari care domiciliaza la ... (vezi toată discuția)
Subventie caldura covrigel2004 covrigel2004 Buna Ziua, Se poate sa imi spuneti si mie daca baiatul proprietarului poate fi solicitantul subventiei de caldura?! Deoarece acesta traieste in uniune ... (vezi toată discuția)
Ajutor incalzire locuinta sil73 sil73 locuiesc in fapt in casa parintilor mei si as dori sa depun cerere de ajutor pentru incalzirea locuintei . am acest drept de a beneficia de ajutor ptr. ... (vezi toată discuția)