Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... ajutor pentru incalzirea locuintei
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

ajutor pentru incalzirea locuintei

Buna ziua!
As dori sa obtin o parere cu privire la modalitatea de acordare a ajutorului pentru incazirea locuintei.
Speta este urmatoarea: un proprietar detine doua sau mai multe locuinte. intr-una din locuintele in care nu figureaza cu domiciliul legal, domiciliaza unul dintre copiii sai. Intrebarea este, poate beneficia de ajutor pentru incalzirea locuintei, fiul său?
Doar daca fiul are contract de inchiriere (vezi art. 6 lit. i din OUG 70/2011).
contract de inchiriere incheiat cu parintele sau?