Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CCM 2007-2010
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CCM 2007-2010

Buna ziua!
Exista o baza legala prin care CCM 2007-2010 se prelungeste pana la sfarsitul lui 2011 in momentul in care nu a fost aprobat CCM2011-2014?
Multumesc!
Simona
SimonaBu a scris:

Buna ziua!
Exista o baza legala prin care CCM 2007-2010 se prelungeste pana la sfarsitul lui 2011 in momentul in care nu a fost aprobat CCM2011-2014?
Multumesc!
Simona

Nu mai exista nicio baza legala in acest sens ... CCMN pe anii 2007/2010 si-a incetat aplicabilitatea la 01.01.2011 , prin denuntarea acestuia de catre o parte contractanta .

Si totusi ce se aplica daca nu exista inca un contract valabil la nivel de ramura?
multumesc!
SimonaBu a scris:

Si totusi ce se aplica daca nu exista inca un contract valabil la nivel de ramura?
multumesc!

Prevederile Codului Muncii, c.i.m. si ale Reg.Intern al angajatorului ...