Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... valabilitate Contract de Munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

valabilitate Contract de Munca

Va rog daca stie cineva precis CCM Unic la Nivel de Ramura Transporturi 2008-2010 a fost denuntat de una dintre partile semnatare sau s-a prelungit cu 12 luni conf art 4 din contract
CCM la nivel de ramura transporturi a expirat la 31 decembrie 2011.
am primit de la oficiul juridic cu care sunt in litigiu ca acest contract a fost denuntat de Federatia Patronatelor si inregistrat la MMuncii cu nr 171/DDS/2103.2011 deci nu a mai fost prelungit pentru anul 2011 ?
Nu cunosc sa existe vreo denuntare oficiala a acestui ccm ... pe site-ul Ministerului Muncii nu apre asa ceva .. sa va pezinte acea adresa prin care s-a denuntat c.c.m.
mi s-a mai spus ca nici CCM de Munca National 211-2014 nu a mai fost aprobat. Este adevarat sau nu m-am informat suficient de bine?
Asa este CCMN pe anii 2011/2014 nu a mai fost inregistrat la Ministerul Muncii si , prin urmare, nu-si produce efecte .... de la 01.01.2011 nu mai exista CCMN ...