Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... valabilitate Contract de Munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

valabilitate Contract de Munca

Va rog daca stie cineva precis CCM Unic la Nivel de Ramura Transporturi 2008-2010 a fost denuntat de una dintre partile semnatare sau s-a prelungit cu 12 luni conf art 4 din contract
Fac parte di Comitetul de conducere al sindicatului unitatii si am invocat -art 2 alin (7), art 65, art 101 (1), din CCM SNTFC CALATORI SA 2011-2012, art 4 alin(1), (2), art 83 alin (2), din CCM Unic la nivel ramura transporturi 2008-2010, art 5, art 6, art 8, art 39 alin (1) lit d),j),k),n) si alin (2) lit g), art 40 alin (1) lit f), alin (2) lit c), art 60 (1) lit g), art 65 alin (2), art 66, art 67, art 68 alin (1), art 69 alin (3), art 74, art 76 lit c), lit d), art 77, art 78, art 79, art 80 - (1), (2), (3), si art 269 din Legea 53/2003- Codul Muncii, art 3, art 81 alin 1),2) din Contract Colectiv de Munca Unic la Nivel National 2011-2014
Art 3, art 81 alin 1),2) din Contract Colectiv de Munca Unic la Nivel National 2011-2014 - nu are cum sa fie aplicabile , intrucat acest CCMN nu si-a produs nici macar o zi efectele.

Art 4 alin(1), (2), art 83 alin (2), din CCM Unic la nivel ramura transporturi 2008-2010 - sunt aplicabile pana la data de 31.12.2010

Art 2 alin (7), art 65, art 101 (1), din CCM SNTFC CALATORI SA 2011-2012 - sunt aplicabile in 2011 pana la data incetarii raportului de munca
Informatia corecta lasa de dorit si in ziua de azi deoarece nu se fac publice acte pentru interesul oamenilor de rand. Am vrut sa ma mai informez in legatura cu Regulamentul intern in care s-au discutat criteriile minimale si evaluari profesionale de concediere la SNTFC Calatori aprobate in 04.08.2011 dar nu s-au publicat pentru a nu fi contestate de cei concediati.
Daca nu ati luat la cunostinta de prevederile Reg.Intern acesta nu are cum sa-si produca efectele fata de dvs ... Regulamentul intern se aduce la cunoştinţă salariaţilor prin grija angajatorului şi îşi produce efectele faţă de salariaţi din momentul încunoştinţării acestora. (art.243 alin.1 C.mun.)