Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... pfa si ii
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

pfa si ii

Am un pfa, mai exact, dau in chirie casute de vacanta si pentru asta am facut pfa. As dori sa-mi deschid si un magazin cu materiale de constructii, si ma intereseaza daca pot sa imi fac si o intreprindere individuala, sau cum as putea sa procedez, pentru a deschide acest magazin?
Pentru magazin infiintati un srl platitor de tva si de impozit pe profit 16%.
as mai avea si alta optiune? deorece cred ca srl-ul inseamna acte mai multe, si costuri mai multe, si nu sunt sigura ca acest magazin va functiona atat de bine. va multumesc pt raspuns
transformati PFA in I.I. si solicitati comert cu ridicata sau amanuntul materiale de constructie.