Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... denumire functie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

denumire functie

se poate inregistra in cartea de munca o functie care nu exsita in COR?
ginnyy a scris:

se poate inregistra in cartea de munca o functie care nu exsita in COR?

Daca functia nu exista in COR, nu o poti inregistra in cartea de munca .
Despre ce functie este vorba ?

generalist resurse umane

multumesc!
In cadrul compartimentului de resurse umane se pot utiliza urmatoarele functii : Sef serviciu resurse umane, Manager resurse umane, Specialist resurse umane, Inspector resurse umane, Referent resurse umane, Analist resurse umane, Tehnician resurse umane .
Numai pe cartea de vizita se poate trece orice functie, chiar daca nu exista in COR.
am revenit:(
de ce ITM-ul inregistreaza generalist resurse umane, daca nu exista in COR?
care ar fi sanctiunea unei astfel de inregistrari?
potrivit legii, ar trebui facut aditional de modificare a functiei