Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale expirare autorizatie de functionare punct de lucru
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

expirare autorizatie de functionare punct de lucru

Buna ziua,
Va rog sa imi spuneti si mie ce tebuie sa fac, imi expira autorizatia de functionare a punctului de lucru in mai putin de o saptamana, unde trebuie sa merg sa o prelungesc si ce acte imi trebuie.Mentionez ca punctul de lucru se afla in Bucuresti, Sectorul 6.
Trebuie sa mergeti la registrul comertului de la sediul social (NU de la punctul de lucru), si sa dati o declaratie ca indepliniti conditiile de functionare din punct de vedere PSI, sanepid, prot. muncii si sanit. veterinar.
In functie de obiectul de activitate, este posibil sa aveti nevoie de alte autorizatii, sau autorizarea prin decalaratie pe proprie raspuneder sa nu fie suficienta. Asta aflati de la fiecare autoritate in parte.