Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ocuparea unei functii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ocuparea unei functii

Un angajat a terminat studiile la un anumit profil (mecanic), s-a angajat pe un post de mecanic, ulterior a facut scoala de maistrii pe profil electric, unde i s-a eliberat diploma, dar fara certificat de calificare in meseria de electrician.
Este legala ocuparea unei functii de maistru sef laborator electric PRAM ,care presupune acordarea de grupa de autorizare ,emiterea de autorizatiide lucru, instruirea personalului, etc?
Ce scrie pe diploma eliberata? ...
CERTIFICAT DE ABSOLVIRE A SCOLI DE MAISTRII
Dl...., a urmat cursurile Scolii de Maistrii la gr. sc......, cu durate de 2 si1/2 ani, fiind declarat maistru in specialitatea Hidroenergetic.