Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Calcul salariu 2011 pentru functionar public de ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Calcul salariu 2011 pentru functionar public de conducere

Va rog mult sa ma ajutati cu un mod de calcul corect pt un nou functionar public de conducere (functii publice teritoriale), mai exact sef serviciu ca urmare a promovarii unui concurs de promovare pe o FPC (sef serviciu). Eu l-am reconstituit astfel:
-1246 lei (sal de incadrare cf. OG 9/2008 la consilier I S 3)
- 30% indemniz de cond.; rezulta salariu de baza pe vechi 1620
La acesta am adaugat 15% spor vechime si 25% spor dispozitiv
Apoi din suma obtinuta am aplicat prev Ordinului 42/2010 (diminuare 25% si apoi majorare 15%) si a rezultat 1956 lei .
Este corect? Sau trebuia sa pornesc de la 1624 lei sal de incadrare pt consilier S treapta 1 cf. lui OG 9/2008? Multumesc anticipat pentru raspunsuri.
Este corect cum ati calculat.