Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale dizolvare societate - carte munca angajati
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

dizolvare societate - carte munca angajati

Am incheiat un contract de munca cu o societate a unei rude. Pentru o perioada societatea a platit darile la stat, apoi faca a inceta acest contract nu s-a mai platit nimic, practic societatea nu a mai functionat, nu a mai tinut contabilitatea, totul a ramas in paragina....Anul acesta a fost dizolvata pt nedepunerea bilanturilor, iar pana in prezent nu a fost numit lichidator si cartea de munca se afla la mine. Cum ar trebui sa procedez sa-mi inchid CM la ITM.???
va trebuie sa luati legatura cu lichidatorul pentru ca el poate face toate aceste operatiuni. el este administratorul judiciar.
Dizolvarea a avut loc in aprilie. Pana in prezent NU afost numit lichidator si nici nu cred va fi numit in termenul de 6 luni.
Asa ca nu prea am cu cine sa iau legatura!!!