Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Revisal

Daca unui salariat i s-a incetat din greseala cim-ul cum se poate reactiva din nou? Si ce trebuie sa scriu la explicatii ?
Va rog sa ma ajutati, e foarte urgent...:(

Daca ai incetat un CIM fara ca acesta sa fie intradevar incetat trebuie sa te adresezi ITM-nu poti sa-l reactivezi pentru ca eronat ai facut incetarea
Va multumesc !
Nu are cum sa va ajute ITM-ul in acest caz, poate primiti si amenda pentru transmitere de date eronate ... este o informatie eronata ...

Operatia de anulare incetare contract se poate face apeland butonul "Anulare" pozitionat in toolbarul din partea superioara a ecranului principal in sectiunea "Contracte", subsectiunea "Incetare".

Se selecteaza din lista contractul pentru care se doreste a fi anulata incetarea si se apasa butonul "Continuare > >".

Se modifica datele dorite si se apasa butonul "Continuare > >" pentru a accesa urmatorul ecran cu informatii.

Pentru salvarea informatiilor introduse se apasa butonul "Salveaza". In cazul in care campurile obligatorii nu au fost completate utilizatorul va fi avertizat.

Ati facut copy paste din manualul de utilizare=D>
Doar ca la ITM -daca nu comunica eroarea abia atunci isi va lua amenda, pentru ca datele se vor vedea#-o
jcarmen a scris:

Ati facut copy paste din manualul de utilizare=D>
Doar ca la ITM -daca nu comunica eroarea abia atunci isi va lua amenda, pentru ca datele se vor vedea#-o

Chiar daca este din manulaul de utilizare , eroarea efectuata trebuie reparata in programul propriu si nu sa mearga la ITM intrucat acolo nu are ce sa-i faca ...