Forum Discuţii juridice Executare silită executare silit-sigiliu casa
Discuție deschisă în Executare silită

executare silit-sigiliu casa

firma la care lucreaza sotia mea nu are o situatie financiara prea buna, patronul avand impozitele neplatite la firma si cladiri de peste 2 ani si jumatate. acum un an si jumatate seful sotiei a plecat la el in tara( are cetatenie dubla) pentru a-si putea scoate la vanzare proprietati in ideea de a-si salva firma si casele. intre timp, fara instiintare sau poate a fost furata din cutia postala au aparut pe casa si magazin sigilii, acum 2 zile. patronul trebuie sa vina saptamana viitoare in tara, despre ce poate fi vorba, cum pot afla mai repede sa-l putem anunta si ce se poate face urgent? va multumesc.
sa isi angajeze un avocat care sa il reprezintei n fata executorului judecatoresc (sau al fiscului / executorului bancar) si acesta poate afla cine a dispus inceperea executarii silite si ce cai de atac se pot exercita.