avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 993 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită executare judecatoreasca
Discuție deschisă în Executare silită

executare judecatoreasca

buna seara as dori sa ma ajutati si pe mine cu o problema.in data de 06.10.2006 am avut luat un frigider in rate de la [editat] am achitat atunci 3 sau 4 rate, din 2007 nu am mai platit nimic si abia astazi ma trezesc cu somatie de la un birou judecatoresc sa achit toata datoria si cheltuieli de executare si onorariu executor .cu incheiere de la judecatoria sect 5 pentru solicitarea executarii silite copie contract de credit si un proces verbal incheiat in 13.10.2011.tin sa mentionez ca din 2007 pana in prezent nu am primit nici telefon de la recuperatori de credit nici factura pentru plata lunara a datoriei.imi puteti spune va rog daca este legal ca nu am fost anuntata si nici somata sa platesc rata lunara si m-am trezit acum ca voi fi executata silit?va rog sa imi mai spuneti ce se poate intampla?va ,multumesc anticipat
Ultima modificare: Vineri, 28 Octombrie 2011
gi-jane2, moderator
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 22:51, 27 Octombrie 2011
Executare judecatoreasca ?? Exista o hotarare judecatoreasca ? Daca DA, ... trebuie platit !
Va confruntati cu o situatie delicata
In fapt dvs sunteti constienta ca ati incheiat un contract de creditare,pe care din motive ce nu fac obiectul contractului,nu ati mai achitat ratele lunare
Luati legatura cu executorul judecatoresc si incercati negocierea reesalonarii platii debitului
ideea este ca apare de la biroul executorului judecatoresc [editat] o somatie la care sunt anexate actele:copia titlului executoriu proces verbal de stabilire a cheltuielilor de executare si copia de incuviintare a executarii.dar repet eu nicioadata nu am fost anuntata anterior si nici facturi nu am primit de atunci.multumesc ce mi se poate intampla mai exact va multumesc
Ultima modificare: Vineri, 28 Octombrie 2011
gi-jane2, moderator
Cel mai rau...puteti fi executata silit asupra bunurilor dvs mobile/imobile/drepturi salariale,aflate in evidenta
Functie de anumite aspecte,aveti dreptul sa formulati contestatie la executare

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Executare silita contract credit cu garantie imobiliara dorica1979 dorica1979 Am primit de la executorul judecatoresc un plic cu urmatoarele documente: o instiintare, o somatie, o incheiere privind stabilirea cuantumului cheltuielilor de ... (vezi toată discuția)
Executare silita poprire mariana07 mariana07 Buna ziua, Am un credit de nevoi personale pe care nu l-am mai putut achita, si am primit azi o instiintare \\\\"infiintarea popririi asupra conturilor ... (vezi toată discuția)
Executare silita SimonaC25 SimonaC25 Buna ziua, Unchiul meu a luat un credit de la banca pe care nu l-a dat inapoi. Din diverse motive personale. Acum o saptamana a primit o somatie prin care ... (vezi toată discuția)