Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... decizie sau act aditional?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

decizie sau act aditional?

Buna ziua,

va rog sa-mi spuneti, la incetarea concediul fara plata ce se intocmeste decizie de incetare a suspendarii sau act aditional?

multumesc
Nici una, salariatul revine la lucru dupa ultima zi de concediu fara plata.
multumesc tanjiani

cei de la ITM au spus ca tb sa intocmesc decizie de suspendare a activitatii si la intoarcerea salariatului decizie de incetare a suspendarii.
lilid, utilizator
Doar sunt de la ITM, nu?...#-o
Am intocmit decizie de incetare a suspendarii doar cand salariatul revenea inainte de implinirea termenului stabilit prin decizia de suspendare, dar daca revine la termen nu vad sensul...
lilid a scris:

Buna ziua,

va rog sa-mi spuneti, la incetarea concediul fara plata ce se intocmeste decizie de incetare a suspendarii sau act aditional?

multumesc

Daca s-a suspendat c.i.m. in baza unei decizii ca urmare a acordarii CFP, atunci va fi nevoie de o decizie de incetare a suspendarii ... daca nu s-a intocmit o astfel de decizie , atunci nu mai este nevoie de o decizie de incetare a suspendarii.

multumesc freeelis,

tanjiani, ai totusi grija....sa dai cu capul in perete nu-i tocmai ok...