avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 779 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... decizie sau act aditional?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

decizie sau act aditional?

Buna ziua,

va rog sa-mi spuneti, la incetarea concediul fara plata ce se intocmeste decizie de incetare a suspendarii sau act aditional?

multumesc
Cel mai recent răspuns: Herra_ , utilizator 20:21, 3 Noiembrie 2011
Herra_ a scris:


ii "fortau" sa incheie un cim pe durata determinata si sa incheie un nou cim pe durata nedeterminata


de acum inainte nu se va mai putea intampla...gratie L 500/2011


Cred ca va referiti la HG nr.500/2011 ... ;)

Da. Ma scuzati. Imi ies putin din sarite. Asta numai in cazul unor antevorvbitori. Numai in cazul unora.
Ultima modificare: Joi, 3 Noiembrie 2011
Herra_, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu fara plata de o zi in noul revisal popanaid popanaid Am cativa angajati care au avut numai 1 zi de concediu fara plata. ex: 20 apr. Trec data de inceput suspendare 20.04, data de sfarsit tot 20.04, dar nu ma ... (vezi toată discuția)
Concediu fara plata Arion Ramona Arion Ramona Buna ziua,problema e urmatoarea:am 2 salariati care sunt in concediu fara plata din 24.08.2011-27.12.2011.Deci la data incetare suspendare trec 27.12.2011 sau ... (vezi toată discuția)
Concediu fara plata ortanda ortanda Buna ziua, Legea da dreptul la 30 zile calendaristice pentru concediul fara plata, deci sunt incluse si zilele de sambata si duminica. Angajatul poate semna ... (vezi toată discuția)