Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... intreprindere individuala - plata cass
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

intreprindere individuala - plata cass

sunt titularul unei intreprinderi individuale , nu am angajati si in acelasi timp sunt si angajat la o societate comerciala cu contract de munca pe perioada nedeterminata. sunt obligat sa platesc cass pentru intreprinderea individuala ? .....in conditiile in care platesc ca si angajat la sc. va multumesc anticipat.
nu, daca realizati salariul minim pe economie la societatea la care sunteti angajat, dar pt intreprinderea individuala trebuie sa depuneti declaratie la cass iar in functie de venitul obtinut din salarii platiti sau nu cass pentru intreprinderea individuala !