Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Tranfer in multinationala
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Tranfer in multinationala

Buna ziua!
Lucrez intr-o multinationala cu locatie si in Arad. Am aplicat pentru un post care este intr-o locatie din Coreea de Sud.
Am de ales intre doua variante:
-suspendare contract la unitatea din Arad si angajare in unitatea din Coreea de Sud (toate demersurile sunt facute de multinationala).
-transfer in cadrul multinationalei de la unitatea din Arad la cea din Coreea de Sud.
Pentru ca abia dupa ce optez pentru una din variante primesc o oferta in precontract si pentru ca momentan nu am alte informatii, va rog ajutati-ma cu un sfat.
Va multumesc!
Eu as recomanda varianta 1.
Varianta 2 doua nu poate exista , intrucat transferul nu mai exista reglementat in legislatia noastra decat pentru functionarii publici ...
Va multumesc mult! Cu stima, Lucaci