Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... lamurire: cum procedez daca sunt nemultumita de ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

lamurire: cum procedez daca sunt nemultumita de hotararea judecatoreasca?

Buna ziua doresc sa mi se raspunda la cateva intrebarii daca se poate;prietena mea a avut un caz pe rol sotul ei fiind omorat de un individ ,ea a ramas cu un copil minor in varsta de 5 ani,nu si a permis un avocat a cerut cheltuieli de inmormantare,daune morale in valoare de 30000 mii euro si pensie de intretinere ,spre surprinderea ei azi a primit de la tribunal sedinta in care i se instinteaza ca inculpatul a primit 8 ani,daune morale va primi in valoare de 10000 euro iar pensia de intretinere pentru minor a fost stabilita la suma de 120 de lei ce poate sa faca ea in acest caz,va reamintesc ca nu isi poate permite un avocat.
cu speranta ca imi veti raspunde va multumim
Exercitati calea de atac a pelului impotriva hotararii care va nemultumeste.Termenul de declarare a apelului este de 10 zile de la pronuntare sau , dupa caz, de la comunicarea hotararii.