Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale orar de functionare de la primarie
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

orar de functionare de la primarie

Trebuie obtinut orar de functionare de la primarie pentru activitati de comert cu autoturisme?
Eu stiam ca numai pentru baruri si restaurante!
Nu trebuie ! =D>Nu le mai dati idei ! #-o
DAR MI-AU TRIMIS O INSTIINTARE!!!
OG 99/2000 si OG 21/1992 instituie obligatia comerciantilor de a afisa in mod vizibil orarul de functionare (ora deschiderii si ora inchiderii), precum si sa respecte orarul de functionare afisat.
pentru cazuri speciale, vedeti hotararile de consiliu local aplicabile.