avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 520 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale orar de functionare de la primarie
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

orar de functionare de la primarie

Trebuie obtinut orar de functionare de la primarie pentru activitati de comert cu autoturisme?
Eu stiam ca numai pentru baruri si restaurante!
Cel mai recent răspuns: romibaro , utilizator 15:29, 23 Septembrie 2008
Nu trebuie ! =D>Nu le mai dati idei ! #-o
DAR MI-AU TRIMIS O INSTIINTARE!!!
OG 99/2000 si OG 21/1992 instituie obligatia comerciantilor de a afisa in mod vizibil orarul de functionare (ora deschiderii si ora inchiderii), precum si sa respecte orarul de functionare afisat.
pentru cazuri speciale, vedeti hotararile de consiliu local aplicabile.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Curățenie pe final de program sau după programul cu clienții, în localuri? a21alex a21alex Localurile, restaurante, baruri sau cofetării, dacă au program până la ora 21, curățenia trebuie făcută în ele pe finalul programului sau după ... (vezi toată discuția)
Afisare program salon element94 element94 Buna ziua. Detin un salon in care fiecare colaborator este o I.I sau PFA. Care este obligativitatea afisarii unui program? Unii isi aduc clientii dimineata, ... (vezi toată discuția)
Obligativitate respectare o.g. 99 /2000? - traducator sonia1978 sonia1978 Sunt PFA - traducator autorizat de MJ. Activitatea o desfasor acasa, Nu am birou/sediu. Ma intereseaza daca in aceasta situatie se aplica prevederile ... (vezi toată discuția)