Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contracte de munca incetate in noul REVISAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contracte de munca incetate in noul REVISAL

Buna ziua,
Contractele de munca incetate pana la apariatia noului revisal trebuie preluate?
Va multumesc!
Trebuie preluate CIM existente la 01.08.2011, indiferent daca au incetat ulterior.
cri5tina a scris:

Buna ziua,
Contractele de munca incetate pana la apariatia noului revisal trebuie preluate?
Va multumesc!

Revisal 5.0.6 nu preia din aplicația veche Revisal 2.4.0 salariații având contractele de muncă în următoarele situații:
a) contractele încetate;
b) contractele active încheiate pe perioadă determinată care au data de sfârșit anterioară datei la care se efectuează importul.

Daca este vorba despre c.i.m. incetate in perioada 01.08.2011 - 16.08.2011 , atunci acestea se preiau in varianta noua ca active si apoi se opereaza incetarea ...