Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... intoarcere din concediu crestere copil
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

intoarcere din concediu crestere copil

Buna ziua!
Legat de noul revisal,este mentionat faptul ca,la preluare date din vechiul revisal,se preiau automat contractele active si contractele suspendate. La mine nu s-au preluat decat cele active. Problema mea este ca o angajata s-a intors din concediu crestere copil si nu stiu cum sa fac in revisal. Sa introduc ca un nou angajat si cu data la care se termina concediul? Ar fi bine sau rau? Multumesc.
In versiunea 5.0.6 l-am lasat activ cum era in versiunea veche 2.0.6 (acolo neavand
posibilitatea sa raportez suspendarile).
Faci corectie si nu mai scrii suspendat, apoi transmiti (in versiunea 5.0.6).
In nici un caz sa nu-l treci ca si nou angajat !
ligadiangeli, utilizator
Eu deja am instalat 5.0.8 Pot introduce datele vechi din 2.0.6 ale respectivei salariate,ca si cum este angajata si suspendata?
In vechea versiune (Rev.2.4.0) cum aparea acest c.i.m.? .. el trebuia sa apara activ , iar la preluare in 5.0.6 era activ si se opera suspendarea ... in acest context nu mai trebuia sa mai faceti nicio operatiune in vers.5.0.8...
In revisalul vechi contractul era suspendat.Nu stiu cum aparea,activ sau incetat. Cert este ca nu mi l-a preluat in noul revisal si nu stiu cum sa fac cu persoana care se intoarce din concediu crestere copil.
In versiunea veche a revisal-ului nu avea cum sa apara suspendat ... decat dupa aparitia versiuni 5.0.6 se putea opera suspendarea in REVISAL.

Daca nu apare , il introduceti manula, operati suspendarea si transmiteti fisierul la ITM .. cand i se termina supsendarea , operati incetarea suspendarii, iar fisierul generat il transmiteti la ITM.