Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Revisal 2011
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Revisal 2011

Buna ziua ,

Daca am o plecare care a fost transmisa in data de 02.09 pe revisalul vechi...apoi am facut preluare pt revisalul nou , acest salariat nu imi mai apare pt ca nu mai este activ, eu totusi ar trebui sa tin cont ca angajatul era la 01. august 2011 si sa il introduc in revisalul nou si sa refac pasii pt incetare contract ?

Multumesc pentru ajutor!
Va postez un link pentru ajutor.
[ link extern ]
Mariralu a scris:

Buna ziua ,

Daca am o plecare care a fost transmisa in data de 02.09 pe revisalul vechi...apoi am facut preluare pt revisalul nou , acest salariat nu imi mai apare pt ca nu mai este activ, eu totusi ar trebui sa tin cont ca angajatul era la 01. august 2011 si sa il introduc in revisalul nou si sa refac pasii pt incetare contract ?

Multumesc pentru ajutor!

Aplicația nouă Revisal 5.0.6 nu preia din aplicația veche Revisal 2.4.0 salariații având contractele de muncă în următoarele situații:
a) contractele încetate;
b) contractele active încheiate pe perioadă determinată care au data de sfârșit anterioară datei la care se efectuează importul.
Astfel de contracte nu se vor prelua în noua versiune fiind considerate încetate.

Avand in vedere ca la data de 01.08.2011 c.i.m. respectiv era activ, incetarea trebuia transmisa pe versiunea noua si nu pe cea veche ...