avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1149 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Revisal 2011
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Revisal 2011

Buna ziua ,

Daca am o plecare care a fost transmisa in data de 02.09 pe revisalul vechi...apoi am facut preluare pt revisalul nou , acest salariat nu imi mai apare pt ca nu mai este activ, eu totusi ar trebui sa tin cont ca angajatul era la 01. august 2011 si sa il introduc in revisalul nou si sa refac pasii pt incetare contract ?

Multumesc pentru ajutor!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:36, 26 Octombrie 2011
Va postez un link pentru ajutor.
[ link extern ]
Mariralu a scris:

Buna ziua ,

Daca am o plecare care a fost transmisa in data de 02.09 pe revisalul vechi...apoi am facut preluare pt revisalul nou , acest salariat nu imi mai apare pt ca nu mai este activ, eu totusi ar trebui sa tin cont ca angajatul era la 01. august 2011 si sa il introduc in revisalul nou si sa refac pasii pt incetare contract ?

Multumesc pentru ajutor!



Aplicația nouă Revisal 5.0.6 nu preia din aplicația veche Revisal 2.4.0 salariații având contractele de muncă în următoarele situații:
a) contractele încetate;
b) contractele active încheiate pe perioadă determinată care au data de sfârșit anterioară datei la care se efectuează importul.
Astfel de contracte nu se vor prelua în noua versiune fiind considerate încetate.

Avand in vedere ca la data de 01.08.2011 c.i.m. respectiv era activ, incetarea trebuia transmisa pe versiunea noua si nu pe cea veche ...



~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contracte de munca incetate in noul revisal ContSters138151 ContSters138151 Buna ziua, Contractele de munca incetate pana la apariatia noului revisal trebuie preluate? Va multumesc! (vezi toată discuția)
Intoarcere din concediu crestere copil padicam padicam Buna ziua! Legat de noul revisal,este mentionat faptul ca,la preluare date din vechiul revisal,se preiau automat contractele active si contractele suspendate. ... (vezi toată discuția)
Revisal nou cioc natalia cioc natalia Buna ziua, Va rog frumos un raspuns: Am avut angajati pe luna august, si care le-am incetat contractele in luna septembrie, pe revisalul vechi (v. 2.4.0) pe ... (vezi toată discuția)