Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general foi parcurs sc
Discuție deschisă în Contabilitate în general

foi parcurs sc

buna ziua . pot deconta combustibilul la o sc (cod caen 4711,4719) care are puncte de lucru la o distanta de 50 km fata de sediul social. trebuie sa fac foaie de parcurs ?mentionez ca auto care ma deplasez este proprietate personala cu contract comodat pentu sc .
Sunt obligatorii foile de parcurs, pe baza lor vi se poate deconta combustibilul care este deductibil tinand cont de limitarile din Codul Fiscal.
amalianeag, utilizator
deci pot sau nu deconta combustibilul cu foi de parcurs?
Sigur ca puteti. Codul Fiscal permite deducerea acestor cheltuieli in conditiile in care deplasarile se fac in scopul obtinerii de venituri. Intocmiti foi de parcurs, asa cum v-a sfatuit mai sus @amalianeag.