Forum Bani şi Afaceri ... Tendinţe în lumea creditării obtinerea unui imprumut-ipoteca in Romania de un ...
Discuție deschisă în Tendinţe în lumea creditării

obtinerea unui imprumut-ipoteca in Romania de un cetatea strain

Buna ziua,

Ma adresez dumneavoastra pentru a ma ajuta cu un raspuns in rezolvarea unei dileme: Se poate ca un cetatean strain, olandez, sa obtina un imprumut-ipoteca pentru un apartament/casa din Romania pentru mine (casa sa fie pe numele meu)? Mentionez ca imprumutul ar fi de pana la 30.000 euro pe o perioada de 10 ani. Daca se poate, as dori sa stiu si de ce acte ar avea nevoie.
Doar daca cetateanul olandez are resedinta sau domiciliul in Romania. Lista de documente si eligibilitatea este stabilita de fiecare banca