Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... dialogul social
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

dialogul social

indicati-mi va rog o bibliografie sau o sursa pentru tema "dialogul social.sindicatele"

Multumesc anticipat!
Cititi Legea nr. 62/2011 (Legea dialogului social), publicata in Monitorul Oficial, Partea I nr. 322 din 10 mai 2011.
1. Tratat teoretic si practic de drept al muncii, Stefanescu Ion Traian, Edit. Universul Juridic, 2010
2. Dreptul muncii - Curs universitar. Editia a III-a, Alexandru Ticlea, Edit. Universul Juridic, 2009
3. Tratat de dreptul muncii - Editia a V-a, Alexandru Ticlea, Edit. Universul Juridic, 2011
4. Legea nr.62/2011
5. [ link extern ]
6. [ link extern ]

etc.