avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 582 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... dialogul social
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

dialogul social

indicati-mi va rog o bibliografie sau o sursa pentru tema "dialogul social.sindicatele"

Multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:49, 30 Octombrie 2011
Cititi Legea nr. 62/2011 (Legea dialogului social), publicata in Monitorul Oficial, Partea I nr. 322 din 10 mai 2011.
1. Tratat teoretic si practic de drept al muncii, Stefanescu Ion Traian, Edit. Universul Juridic, 2010
2. Dreptul muncii - Curs universitar. Editia a III-a, Alexandru Ticlea, Edit. Universul Juridic, 2009
3. Tratat de dreptul muncii - Editia a V-a, Alexandru Ticlea, Edit. Universul Juridic, 2011
4. Legea nr.62/2011
5. [ link extern ]
6. [ link extern ]

etc.


~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Carti examenul de licenta ciurli_si_burli ciurli_si_burli Buna ziua, Stiu ca s-a mai pus aceasta intrebare in numeroase randuri dar tinand cont ca si legile s-au schimbat as dori sa stiu de ce carti am nevoie ... (vezi toată discuția)
Licenta dreptul muncii claudia emma claudia emma Buna ziua, Sunt studenta in anul IV la Drept si va rog sa ma ajutati cu o bibliografie privind ~formarea profesionala a salariatilor~, aceasta fiind tema ... (vezi toată discuția)
Buna adrianas26 adrianas26 Am nevoie de un pic de ajutor,am lucrarea de licenta in vara sunt la drept si am lucrarea cu titlul Obligatia de fiodelitate fata de angajator in executarea ... (vezi toată discuția)