Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Spor de week-end
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Spor de week-end

Sporul de week-end se transmite in Revisal?? Am primit raspuns de la ITM ca nu este spor permanent, chiar daca este specificat prin act aditional, pentru ca nu lucreaza omul in fiecare sambata!!! Iar daca se transmite, se face lunar sau doar la inceput ( ex: 5% din salarul de baza = 3lei)
Multumesc