avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 539 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Spor de week-end
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Spor de week-end

Sporul de week-end se transmite in Revisal?? Am primit raspuns de la ITM ca nu este spor permanent, chiar daca este specificat prin act aditional, pentru ca nu lucreaza omul in fiecare sambata!!! Iar daca se transmite, se face lunar sau doar la inceput ( ex: 5% din salarul de baza = 3lei)
Multumesc
Cel mai recent răspuns: ela23 , utilizator 11:40, 31 Octombrie 2011

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Spor de weekend se opereaza in revisal anonim2014 anonim2014 buna ziua. Speta concreta. Am avut control de itm, si ma obliga sa inchei act aditional la fiecare angajat pt sporurlie de weekend. precizez faptul ca ... (vezi toată discuția)
Spor week-end ela30 ela30 Buna seara, Am o nelamurire;sporul ce se acorda salariatilor care primesc cele 2 zile libere consecutive in timpul saptamanii nu in week-end se trece in ... (vezi toată discuția)
Lucrul si sambata anymaryh anymaryh Buna ziua! Va rog sa-mi spuneti cum sa procedez in cazul in care in cadrul societatii se lucreaza in fiecare sambata, prin rotatie. Trebuie anuntat la ITM ... (vezi toată discuția)