Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... reclamatie la politia economica
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

reclamatie la politia economica

lucrez in domeniul constructiilor mai exact in montarea acoperisurilor cu tigla metalica . Am luat o lucrare , am cazut de acord cu propietarul asupra pretului si asupra transei de bani, m-am apucat de lucrare am pus folia anticondenspe acoperis , dupa careurma sa ne intalnim si sa imi dea prima transa de bani. M-am intalnit cu propietarul si in loc sa imi dea suma pentru care ne-am inteles mi-a dat mai putin.. Eu nu am mai continuat lucrarea iar propietarul ma reclamat la politia economica.. Nu am facut nici un act cu el sau vreo chitanta. Ce este de facut in continuare ?
Urmeaza ca politia economica sa dovedeasca ca in sarcina dvs.se poate retine comiterea unei infractiuni.Cam greu,in lipsa unui contract de prestari servicii.S-ar putea ca propietarului sa i se solicite aceste documente.
andymaurul, utilizator
in locul dvs. as formula si eu o reclamatie...poate ii lipseste vre-un aviz , din multitusinea e avize necesare unei constructii...in rest, ar fi bine sa consultati un avocat sa nu va alegeti cu o amenda usturatoare, sau dosar de evaziune fiscala...
am fost la piltite si am dat declaratie .toate bune si frumoase pana in prezent. De acolo mi sa spus ca daca ma inteleg cu reclamantul si vine pentru a-si retrage plangerea scap usor nu mai imi ia la purificat firma . Ce este de facut ? E ste posibil asa ceva cand plangerea a fost facuta la inspectorat ?
se pote termina totul la politite fara a se mai ajunge in instanta ?