Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... impozite
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

impozite

In cazul in care Primaria dintr-o anumita localitate mediatizeaza posibilitatea achitarii taxelor si impozitelor prin intermediul unui card emis de o anumita banca...daca contribuabilul opteaza pentru achitarea acestora prin aceasta metoda , comisioanele ocazionate de utilizarea cardului si implicit efectuarea platilor este normal sa fie platit de contribuabil sau trebuie suportat din bugetul local al localitatii?Exista cadrul legal de a impune din partea consiliului local suportarea comisioanelor de care oameni/contribuabili? va multumesc
Autoritatea locala nu poate achita comisioanele bancare.