Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... cetatenie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

cetatenie

Fiica mea are cetatenie romana-italiana ,prin casatorie.Ar dorii sa isi i-a fratele minor,definitiv in italia.Poate sa ii faca si acestuia cetatenie italiana?si in cat timp?
Depinde de legislatia italiana pentru cetatenie...,poate sa/l ia in Italia cu acordul expres al ambilor parinti declaratie notariala in acest sens!!!