Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Punct de lucru
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Punct de lucru

Buna ziua,

va rog, sa ma ajutati cu urmatoarea problema: firma la care lucrez v-a inchiria un spatiu in Mall timp de 30 zile ( v-om obtine venituri in aceasta perioada acolo).
Trebuie declarat ca punct de lucru? Puteti, va rog, sa ma ajutati si cu articolul din lege?

Multumesc
Trebuie sa va declarati punctul de lucru la registrul comertului pentru care va trebuie contractul de inchiriere al spatiului si apoi sa va achizitionati si casa de marcat si s-o fiscalizati pe acel punct de lucru.