Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salarizare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salarizare

Ce acte trebuie sa contina dosarul unui salariat?Ce acte trebuie puse la dispozitia organelor de control de la ITM?
Dosarul salariatului cuprinde cel putin urmatoarele documente:
- actele necesare angajarii(dosarul medica, fisa de aptitudini, cv, scrisori de recomandare de la fostele locuri de munca, cazier daca e cazul),
- contractul individual de munca,
- actele aditionale si celelalte acte referitoare la modificarea, suspendarea si incetarea contractelor individuale de munca,
- acte de studii/certificate de calificare,
- orice alte documente care certifica legalitatea si corectitudinea completarii in Revisal.
si pentru control itm aveti informatii la adresa
[ link extern ] ...