Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Achizitie camion
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Achizitie camion

O societate inregistrata ca platitoare de TVA in Romania doreste sa achizitioneze un camion din Germania. Cel care va emite factura este persoana fizica neplatitoare de tva in Germania, Va plati SC din Romania TVA in Romania?
nu va plati, e ca si cum ar achizitiona un camion de la o persoana fizica din romania numai pe baza de contract de vanzare cumparare.