Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Raport zilnic
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Raport zilnic

Buna ziua,

Ce trebuie facut in cazul in care s-a batut in casa de marcat pe doua rapoarte ''z'' aceeasi data(pe unul trebuia sa fie data de 06.10.2011,iar pe celalalt 07.10.2011,dar s-au scos ambele pe 07.10.2011,cu sume diferite,bineinteles).
:-/

Multumesc mult!
Din cite stiu eu (nu folosesc personal casa de marcat), data rap z este data in care acesta se "scoate". El se emite cu sume de la rap z precedent pina la momentul emiterii celui curent.
Posibil ca in data de 06.10.11 sa nu se fi scos raportul la sf programului de lucru, acest lucru facindu-se numai in data de 07.10.11 la inceputul programului.
Vedeti ca aceste raporturi au trecuta ora emiterii si un numar. Daca nu va lipseste nici un numar al acestor rapoarte, nu este nici o problema.

Le inregistrati pe amindoua in data in care au fost emise, respectiv 07.10.11.