Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale denuntare contract/incetare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

denuntare contract/incetare

Sunt administratorul unei soc com, acum 5 ani am incheiat un contract cu o alta societate comerciala. Durata acestui contract este de 1 an - cu prelungire automata pe aceasi perioada initiala (1 an) daca in termen de 15 zile anterior implinirii termenului de 1 an nu se solicita incetarea contractului.Din pacate la momentul respectiv nu am inserat clauza de denuntare unilaterala.
Acum sunt interesat sa inchei contractul cat mai urgent posibil, insa in baza clauzei sus-mentionate nu pot sa solicit incetarea contractului decat in iun 2012.
Exista o alta cale?

Va multumesc anticipat!
tot de comun acord cu acel partener puteti rezilia contractul inainte de finalul anului.