Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... MUNCA IN 2 LOCURI
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

MUNCA IN 2 LOCURI

Va rog raspundeti ,daca procedez corect, lucrez ca educatoare in 2 locuri, norma intreaga la stat si cu ora in sistem privat, inafara orelor de la stat.Momentan sunt bolnava si am concediu medical, la stat, va rog spuneti, pot merge la privat la munca?Multumsc
In cazul in care sunteti bolnava si aveti concediu medical, veti prezenta certificatul de concediu medical in original la locul de munca unde sunteti incadrata cu functia de baza, si copie legalizata a acestuia la celalalt loc de munca.
In perioada de convalescenta (dovedit cu certificat medical) nu va veti prezenta la nici unul din locurile de munca
Daca sunteti bolnava , nu aveti cum sa va prezentati la munca in sectorul privat ... incapacitatea temporara de munca nu este diferentiata in functie de sectorul in care lucrati ... in speta, la stat sunt bolnava , dar apta de munca penttru dsectorul privat unde am cumul de functii.