Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale am nevoie de alte autorizatii pt xerox
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

am nevoie de alte autorizatii pt xerox

am un mag. alimentar,autorizat cod caen 4711 comert cu amanuntul vz.predominanta produse alimentare,iar in actul constitutiv am trecute mai multe act secundare.
Este nevoie de vreo autorizatie pt a putea aduce un ap de xerox in magazin?
Codul caen necesar e 8219.
Trebuie sa inregistrati la registrul comertului aceasta noua activitate pe acel punct de lucru. Cam atat. Si mai introduceti aceasta activitate si in casa de marcat pentru a putea emite bon fiscal.
george-neagu, moderator