Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 CAEN 4729 - permis pt. magazin mixt ?
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

CAEN 4729 - permis pt. magazin mixt ?

Buna ziua,

Pe certificatul de inmatriculare scrie cod CAEN 4729 - Comert cu amanuntul al altor produse alimentare, in magazine specializate.

In actul constitutiv este trecut si 4711 la activitati secundare.

In aceste conditii se poate deschide magazin si cu bauturi alcoolice, tutun, cosmetice sau nu este permis ?

Multumesc !
Ca e principal sau secundar, daca nu e autorizat codul care trebuie degeaba il aveti inserat in actul constitutiv. Pentru a va desfasura activitatea de care vorbeati mai sus trebuie sa autorizati codul CAEN - 4711 - Comert cu amanuntul in magazine nespecializate cu vanzare predominanta de produse alimentare, bauturi si tutun.