avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 500 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 CAEN 4729 - permis pt. magazin mixt ?
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

CAEN 4729 - permis pt. magazin mixt ?

Buna ziua,

Pe certificatul de inmatriculare scrie cod CAEN 4729 - Comert cu amanuntul al altor produse alimentare, in magazine specializate.

In actul constitutiv este trecut si 4711 la activitati secundare.

In aceste conditii se poate deschide magazin si cu bauturi alcoolice, tutun, cosmetice sau nu este permis ?

Multumesc !
Cel mai recent răspuns: ContSters22713 , utilizator 21:49, 19 Martie 2012
Ca e principal sau secundar, daca nu e autorizat codul care trebuie degeaba il aveti inserat in actul constitutiv. Pentru a va desfasura activitatea de care vorbeati mai sus trebuie sa autorizati codul CAEN - 4711 - Comert cu amanuntul in magazine nespecializate cu vanzare predominanta de produse alimentare, bauturi si tutun.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod caen Maria Stet Maria Stet Buna va rog sa mă ajutați în ceea ce privește codul CAEN. Am doua puncte de lucru la aceeași adresă,binenteles în încăperi diferite. Activitatea ... (vezi toată discuția)
Cod caen roxana-ioana roxana-ioana Buna ziua! As dori sa stiu ce coduri caen se pun pentru plafar? (vezi toată discuția)
Explicatii cod caen csabex csabex buna seara, am si eu o intrebare. Am primit certificatul de inregistrare pentru intreprindere individuala, activitatea principala fiind conform codului caen ... (vezi toată discuția)