Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... ROG UN RASPUNS URGENT - PENSIE ALIMENTARA MAJOR
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

ROG UN RASPUNS URGENT - PENSIE ALIMENTARA MAJOR

In data de 6 octombrie 2011 am depus cerere de majorare pensie alimentara pentru cei doi copii minori pe care ii am in intretinere.In sentinta din anul 2007, se specifica ca pensia va fi platita pana la majoratul copiilor.Am primit citatia, cu termen 2 februarie 2012.Problema este ca fiica mea,implineste 18 ani in data de 14.11.2011.
INTREBARE:In data de 14 noiembrie trebuie sa mai depuna in nume propriu actiune de continuare a platii pensiei de intretinere pana la terminarea studiilor,avand in vedere ca ea este eleva in clasa a XI-a, sau se va stabili acest lucru in procesul din 2 februarie 2012?Mentionez ca eu nu am cerut decat majorare de pensie,nestiind ca termenul va depasi data cand ea va deveni majora.
Rog un raspuns urgent daca se poate!

MULTUMESC ANTICIPAT!
Multumesc pentru raspuns!