Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... rezidenta pentru cetatean albanez
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

rezidenta pentru cetatean albanez

Sunt o cetateanca romina casatorita cu un cetatean albanez si sotul meu are aprobata reuniunea familiara in romina si cei de la oficiul de emigrari din oradea zic ca in toata tara nu se elibereza carti de rezidenta in momentul de fata dosarul este aprobat din august si el este amprentat din septembrie si totusi asteptam deja de doua luni sa ne elibereze permisul ce am avea de facut in cazul de fata ca nu primim permisul ce trebuie sa facem?
Sa asteptati.
Nu cred ca e o solutie sa asteptati .Faceti o cerere scrisa si intrebati care este stadiul solicitarii dvs si ce formalitati mai aveti de indeplinit.
problema e ca dosarul e aprobat totul e inregula permisul este facut in format pe pc are numar are tot dar din bucuresti nul trimit asta e problema nu ca am mai avea formalitati de facut iar cei di noradea spun ca ei nu stiu cind o sa ajunga permisele tiparite
adica cu o intirziere ca trebuia sa fie elibert in urma cu doua saptamini
Cererea a fost deja aprobata. Se astepta decizia MAI privind modelul cartii de resedinta.