Forum Discuţii juridice Executare silită Taxe pentru contestarea unui titlu executoriu
Discuție deschisă în Executare silită

Taxe pentru contestarea unui titlu executoriu

Buna seara

Poate sa-mi spuna cineva ce taxe as avea de platit daca as vrea sa contest un titlu executoriu pentru suma de 24.700 lei si 3.300 onorariu executor?
Si, in situatia in care in acest titlu executoriu sunt doua persoane domiciliate in sectoare diferite, unde se face plata taxelor respective (la domiciliul unuia dintre contestatari sau jumate-jumate)?

Va multumesc
In temeiul disp art 399-405 cod procedura civila,orice parte interesata sau vatamata prin executare pot formula contestatie la executare
Instanta poate dispune suspendarea executarii conditionata de plata unei cautiuni
Va multumesc! Asadar este suficient ca doar una dintre persoane sa faca contestatia.

Va rog sa ma ajutati si cu taxele, daca se poate... am tot incercat sa gasesc pe site-ul judecatoriei ceva dar in zadar. Si, sa fac un drum pana acolo, doar ca sa pun o intrebare....

Va multumesc inca o data!