Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa poluare-pasii ce trebuie urmati
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa poluare-pasii ce trebuie urmati

Buna ziua.
Pe 10.08.2008 am cumparat o masina cu nr.de germania ,pe 24.09.2008 am platit taxa de poluare de 500 E.
Intrebarea mea este:pot recupera aceasta taxa? si care sunt pasii ce trebuie urmati.
Multumesc!
faceti o cerere la Adm. Finant. la care ati platit taxa, ei va vor raspunde in maxim 30 de zile, cel mai probabil raspunsul este "NU", iar apoi cu copie dupa toate actle masinii, dupa acea cerere le finante si raspunsul primit, cat si chitanta cu care ati achitat taxa si decizia de impunere, formulati actiunea in instanta.
Succes!