Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... mesaje de amenintare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

mesaje de amenintare

buna ziua
am primit pe telefonul mobil mai multe mesaje de amenintare de la o persoana pe care o cunosc
vreau sa ma ajutati cu un sfat
cum ar trebui sa procedez pentru a da in judecata acea persoana?
In primul rand, faceti plangere la politie daca persoana in cauza continua sa va ameninte... Odata cu plangerea cereti sa va puna sub ascultare telefonul pentru a inregistra in baza unui mandat acele mesaje de amenintare.. in momentul in care se pune in miscare urmarirea penala impotriva faptuitorului, atunci va puteti constitui parte civila solicitand daune morale
Merge-ti si face-ti plangere la politie pentru amenintare si da..telefonul se v-a pune sub urmarire pentru depistarea autorului si se vor face probe inregistrate.