Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... LEGEA290/2003
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

LEGEA290/2003

Mama mea are de primit niste bani in urma acestei legi , a actionat in instanta ANRP-ul deoarece are dosarul complet pentru restituirea banilor si depus la dansii de aprox. 2 ani .Anul acesta a depus o cerere in instanta de incuviintare silita pentru obtinerea drepturilor banesti si solutionarea a fost ca judecatoria Bucuresti a admis cererea fara cale de atac. Acum intrebarea mea este : exista un termen de executie silita a ANRP-ului sau e apa de ploaie si n-o sa vada mama banii decat in 2022 cand poate vom iesi din criza?
Fiind cam in aceeasi situatie ca dumneavoastra m-ar interesa sa stiu daca v-ati adresat unui executor judecatoresc cu sentinta obtinuta.
emilifor, utilizator