Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... nume copil
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

nume copil

as vrea sa stiu daca exista posibilitatea ca desi daca numele actual de familie este cel al sotului, copilul poate lua si numele meu de dinainte de casatorie.
Copilul este deja nascut, cu certificat de nastere existent, sau vorbiti de un copil ce va urma sa se nasca?
Copilul sa ia un nume pe care, acum, niciunul dintre parinti nu-l are?